Archiwum: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

W rywalizacji sportowej w 2018 roku wzięło udział 36 klubów zrzeszonych w OYAMA Polskiej Federacji Karate. Nagrodzonych i wyróżnionych wybrano z pośród 258 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów sportowych. Wszyscy laureaci Rankingu otrzymają pamiątkowe puchary, a zdobywcy I miejsc w kategoriach seniorek i seniorów oraz nagród specjalnych, dodatkowo nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy, OSU!
Sukces organizacyjny gospodarzy!W dniach 24-25 listopada 2018 roku, w Radomiu odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF i Otwartego Pucharu Polski OYAMA PFK. Organizatorem imprezy, w której wystartowało przeszło 320 osób, była OYAMA Polska Federacja Karate i Radomski Klub Sportowy OYAMA. W PE wzięli udział przedstawiciele 13 krajów w tym z: Kanady, USA, Ukrainy, Rosji, Niemiec, Estonii, Łotwy, Bułgarii, Węgier, Białorusi, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski.
W dniach 17-18.11.2018 r., w Chrzanowie odbyła się I sesja Kursu Instruktorów Sportu OYAMA PFK, w której wzięły udział 43 osoby. Zajęcia prowadzili Trenerzy I klasy w Karate - Hanshi Jan Dyduch i Shihan Paweł Pajdak.
W dniu 10 listopada 2018 r. w Wrocławiu odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kata i Kumite. Organizatorem zawodów był Dolnośląski Klub OYAMA Karate na czele z Sensei Grzegorzem Trzeciakiem 4 dan. Wystartowało blisko 160 zawodniczek i zawodników z 20 ośrodków, w tym cztery kluby karate z Kyokushin Tezuka Group i Shinkyokushin.
W dniu 27 października 2018 roku, w Wieliczce odbyły się zawody Otwartego Pucharu Makroregionu Południowego OYAMA PFK w konkurencjach: Kumite i Kata. Organizatorem imprezy, w której wystartowało blisko 400 osób, był Wielicki Klub Sportowy OYAMA na czele z Sensei Jarosławem Hebdą 4 dan.
Dnia 27 października 2018 r., w Kłodawie odbył się IV Otwarty Puchar Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kata i Kumite, zorganizowany przez Turkowski Klub Karate oraz Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie. Wystartowało około 140 zawodników z 15 ośrodków Oyama karate. Sędzią Głównym Pucharu był Sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan, Szef Makroregionu Centralnego Związku.
W dniach 13-14 października 2018 r., w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK poświęcone walce, w którym wzięło udział blisko 150 instruktorów i zawodników z 38 klubów Oyama karate, w tym z Norwegii, Niemiec i Rosji.
Zarząd OYAMA PFK ogłasza zapisy na Kurs Instruktorów Sportu w Oyama Karate. Zajęcia prowadzić będą Trenerzy I klasy: Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Shihan Paweł Pajdak 6 dan. Szczegółowe informacje i dokumenty kursu można otrzymać za pośrednictwem swoich szefów klubów.
W dniu 20 października 2018 r., w Słupsku odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Północnego OYAMA PFK w Kata i Kumite. Zawody objęła patronatem Prezydent Miasta Słupsk- Pani Krystyna Danielecka- Wojewódzka. Ich organizatorem był Pomorski Klub Oyama Karate na czele z Shihan Waldemarem Leończykiem 5 dan. W turnieju wystartowało ponad 60 zawodników z 7 klubów.
W dniu 7 października 2018 r., w Legionowie odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite. Jego organizatorem był UKS Mazowieckie Centrum Karate na czele z Sensei Dariuszem Kowalskim 3 dan. Zawody objęli honorowym patronatem Prezydent Miasta Legionowo i Starosta Legionowski. Wystartowało ponad 130 zawodników z 14 klubów.
Sensei Marcin Siegieńczuk 3 dan (Białystok), autor i wykonawca piosenki pt. NA SZCZYT nagrał teledysk propagujący Oyama karate, który można oglądać na kanale:
https://www.youtube.com/watch?v=8pG8ZiDbpHc
Gorąco zapraszamy, OSU!

Serdecznie gratulujemy Sensei Marcinowi Siegieńczukowi i życzymy mu najlepszych recenzji oraz dalszej popularności. OSU!
Rozpoczynamy nowy sezon szkoleniowo-sportowy 2018/2019.
W imieniu Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate prezentujemy list Hanshi Jana Dyducha 8 dan, życząc wszystkim wielu sukcesów, OSU!


Dnia 8 czerwca 2018 r. w Krakowie odbył się ogólnopolski egzamin na brązowe pasy z udziałem blisko 100 osób. Do testu przystąpiło 48 zawodniczek i zawodników z 19 klubów Oyama Karate. Egzamin prowadził Hanshi Jan Dyduch 8 dan.
W dniach 19-20 maja 2018 r. w Jeleniej Górze odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite, w których wzięło udział blisko 300 zawodników z 34 klubów. Organizatorem był Jeleniogórski Klub OYAMA na czele z Shihan Rafałem Majdą 5 dan.


Dnia 26.05.2018, w Lubsku odbyły się XII Polsko–Niemieckie Mistrzostwa Oyama Karate w Kata, w których wystartowało ponad 90 zawodniczek i zawodników, reprezentujących style Oyama i Shotokan. Zawody zostały zorganizowane przez Lubuskie Centrum Oyama Karate z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.
W dniu 28 kwietnia br. w Padwi Narodowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite, których organizatorem był Tarnobrzeski Klub Karate na czele z Sensei Grzegorzem Uzarem 2 dan. Wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 14 klubów w tym m.in. goście z Kyokushin WKB, Kyokushin IFK i Shinkyokushin. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok).
W dniu 28 kwietnia br. w Ślesinie odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kumite, których organizatorem był Koniński Klub Sportowy CENTRUM Oyama Karate na czele z Sensei Wiesławem Lewandowskim 4 dan, Sensei Zbigniewem Lewandowskim 2 dan i Sensei Kornelią Lewandowską 2 dan. Sędzią Głównym zawodów był Sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan /Turek/.
Dnia 21 kwietnia 2018 r., w Sosnowcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite. W zawodach wzięło udział około 220 zawodników z 21 klubów naszej Federacji Organizatorem był Zagłębiowski Klub Oyama Karate na czele z Shihan Pawłem Pajdakiem 6 dan.

Dnia 14 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczystość 25 lecia Oyama Karate w Białymstoku z udziałem m.in. Hanshi Jana Dyducha 8 dan oraz jego małżonki Pani Marii Dyduch. Organizatorzy przygotowali film z działalności klubu oraz występ grupy pokazowej pod kierunkiem Sensei Marcina Siegieńczuka 3 dan, który dodatkowo wykonał swój utwór p.t. "Na szczyt". Przeprowadzono także finały IX Otwartych Mistrzostw Białegostoku w Oyama Karate w konkurencjach Kumite.
Dnia 24 marca 2018 r. w Rzeszowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w Knockdown, w których wzięło udział przeszło 230 zawodników z 30 klubów OYAMA PFK. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy OYAMA Rzeszów na czele z Sensei Patrycjuszem Mostkiem 4 dan.

Galeria zdjęć z Mistrzostw Polski w Kata:
http://oyama-foto.pl

Galeria zdjęć z Pucharu Polski OYAMA CUP:
http://oyama-foto.pl
W dniu 8 kwietnia 2018 r., w Bydgoszczy, odbyło się Otwarte Seminarium Makroregionu Północnego i Centralnego OYAMA PFK, poświęcone doskonaleniu nowych form walki: KUMITE NO KATA 1-3. W szkoleniu wzięło udział przeszło 90 osób z 12 klubów Oyama karate. Zajęcia prowadził Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków). Gospodarzem Seminarium był Sensei Sławomir Posłuszny 4 dan (Bydgoszcz)
W dniu 7 kwietnia 2018 r. w Racławicach odbyły się I Otwarte Mistrzostwa KOSYNIERA w Oyama Karate w Kata o Puchar Wójta Gminy Racławice. W turnieju wzięło udział ponad 110 zawodniczek i zawodników z 7 ośrodków OYAMA PFK. Organizatorem Mistrzostw był MKS Oyama Karate „KOSYNIER RACŁAWICE” z na czele z Sensei Pawłem Zbieżkiem 1 dan. Sędzią głównym był Sensei Kazimierz Skalniak 4 dan (Olkusz).
Dnia 07.04.2018 r. w Iłowej odbył się Otwarty Turniej Oyama Karate w Kumite i Kata. Jego organizatorem był Klub Oyama Karate FUDO na czele z Sensei Wojciechem Furtakiem 2 dan. Wystartowało blisko 100 zawodniczek i zawodników z 13 ośrodków karate. Sędzią głównym był Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra).


Dnia 17 marca 2018 r. odbył się finał XVII Krakowskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci. W eliminacjach wystartowało około 980 uczniów, a w finale 126 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i specjalistycznych, z podziałem na kategorie wiekowe i szkoleniowe. Olimpiadę zorganizował Krakowski Klub OYAMA przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu "Sport przeciw wykluczeniom".
Dnia 03.03.2018 r. w Żaganiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kumite i Kata. Ich organizatorem był OYAMA Karate WKS SOBIESKI Żagań na czele z Sensei Arturem Niezgodą 4 dan, a współorganizatorem Pałac Książęcy w Żaganiu & Arena Żagań. Wystartowało 180 zawodniczek i zawodników z 24 ośrodków karate. Sędzią głównym był Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra).
W Łodzi rozegrano VII Otwarte Mistrzostwa Polski Centralnej OYAMA Karate w Kata, zorganizowane przez Łódzki Klub Oyama Karate NEKO z Sensei Adamem Sochanem 4 dan na czele. W turnieju wystartowało 155 zawodników z 14 ośrodków OYAMA PFK. Sędzią głównym był Sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan (Turek).
W rywalizacji sportowej w 2017 roku wzięły udział 32 kluby zrzeszone w OYAMA Polskiej Federacji Karate. Nagrodzonych i wyróżnionych wybrano z pośród 205 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów sportowych. Wszyscy laureaci Rankingu otrzymają pamiątkowe puchary, a zdobywcy I miejsc w kategoriach seniorek i seniorów oraz nagród specjalnych, dodatkowo nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy, OSU!
W dniach 6-7 stycznia 2018 r., w Brennej odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Związku poświęcone doskonaleniu form walki KUMITE NO KATA 1-3, z udziałem szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów oraz uczestników Kursu Instruktorów Sportu OYAMA PFK.

W Mityngu wzięło udział 110 osób z całego kraju.

W dniach 16-18.01.2018 w Oslo odbyło się seminarium z zakresu taktyki walki oraz egzamin z udziałem członków klubu OYAMA Karate Norge, kierowanego przez Sensei Wojciecha Piątasa 1 dan. Seminarium i testy przeprowadził Shihan Rafała Majda 5 dan