Archiwum: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

Z przyjemnością informujemy o powstaniu dwóch nowych klubów Oyama karate, założonych przez naszych Kolegów w Częstochowie i Bielsku Podlaskim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia, OSU!
Rozpoczynamy nowy sezon szkoleniowo-sportowy 2019/2020.

W imieniu Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate prezentujemy list Hanshi Jana Dyducha 8 dan, życząc wszystkim wielu sukcesów, OSU!


W dniach 8-9 czerwca 2019 r., w Dojo-Starej Wsi, odbyło się XVIII Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne Oyama Karate w Polsce oraz Walne Zebrania Sprawozdawcze OYAMA PFK i OYAMA IKF. Wzięło w nich udział blisko 200 osób z Polski, Estonii, Rosji, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Galeria zdjęć: www.oyama-foto.pl

Jubileuszowe zawody w Sosnowcu

W dniu 25 maja 2019 r., w Sosnowcu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata, w których wystartowało 217 zawodniczek i zawodników z 33 klubów. Ich organizatorem był Zagłębiowski Klub Oyama Karate z Shihan Pawłem Pajdakiem 6 dan na czele.

Galeria zdjęć: www.oyama-foto.pl
12 medali naszych zawodników!

W dniu 15 czerwca 2019 roku w Limanowej odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży "One World One Kyokushin", w którym wzięło udział 300 zawodników z 40 klubów z Czech, Węgier, Ukrainy, Litwy i Polski, w tym reprezentanci OYAMA Polskiej Federacji Karate.
 

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite, w których wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów sportowych OYAMA PFK i 4 różnych federacji Kyokushin karate. Organizatorem był Małopolski Klub Sportowy KOYAMA na czele z Sensei Mirosławem Osiką 4 dan.

Galeria zdjęć: http://www.oyama-foto.pl
W dniu 11 maja 2019 r. w Kole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w konkurencjach Kata i Kumite, w których wystartowało ponad 200 zawodników reprezentujących 11 klubów OYAMA PFK. Organizatorem zawodów był Kolski Klub Sportów Walki, pod kierownictwem Państwa Marleny i Krzysztofa Wojewodów. Obowiązki sędziego głównego turnieju pełnił Sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan (Turek).


Przedstawicielem OYAMA IKF w Baku, w Azerbaijanie został Sensei Tural YAGUBOV 2 dan (28 lat). Jest absolwentem Wojskowej Akademii Lotniczej w Baku i posiada stopień porucznika.

Witamy w naszej Organizacji i życzymy pomyślności, OSU!
W dniu 30 marca br. w Tarnowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite, których organizatorem był Tarnowski Klub Sportowy Oyama Karate na czele z Sensei Dariuszem Hachajem 4 dan.
W dniu 30 marca 2019 roku, w Białymstoku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite. Wystartowało 194 zawodników z 13 klubów karate Oyama i Kyokushin. Sędzią głównym był Shihan Witold Choinski 6 dan.
W dniu 30 marca br. w Ślesinie odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kumite, których organizatorem był Koniński Klub Sportowy CENTRUM Oyama Karate na czele z Sensei Wiesławem Lewandowskim 4 dan, Sensei Zbigniewem Lewandowskim 2 dan i Sensei Kornelią Lewandowską 2 dan. Sędzią Głównym zawodów był Sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan (Turek).
 
W Estonii, w Johvi odbyło się Międzynarodowe Seminarium OYAMA IKF z udziałem Shihan Andrzeja Pierzchały 7 dan, poświęcone doskonaleniu nowych form walki: Kumite No Kata 1-3.
Brązowy medal Mateusza Kosturka!


W dniu 17.03.2019 r. w Japonii, w mieście Fukuoka odbyły się TEZUKA Mistrzostwa Świata Kyokushin Kaikan , w których wzięli udział reprezentanci OYAMA PFK: Angela Szulc, Jakub Kowalik, Mateusz Kosturek oraz Dariusz Szulc. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Kosturek, który po zaciętych pojedynkach, zdobył brązowy medal w kategorii średniej. Serdecznie gratulujemy, OSU!
 

Dnia 16 marca 2019 r. odbył się finał XVIII Krakowskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci. W eliminacjach wystartowało około 940 uczniów, a w finale 112 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i specjalistycznych, z podziałem na kategorie wiekowe i szkoleniowe. Olimpiadę zorganizował Krakowski Klub OYAMA przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu "Sport przeciw wykluczeniom".
W dniu 09.03.2019 w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się III Puchar Polski OYAMA CUP w Knockdown oraz Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego OYAMA PFK w Kumite. Organizatorem imprezy był Sensei Mateusz Łanda 2 dan we współpracy z Shihan Andrzejem Tomiałowiczem 5 dan.
Z przyjemnością informujemy o powstaniu 4 nowych ośrodków Oyama karate, założonych przez naszych wieloletnich zawodników i instruktorów w: Lublinie, Katowicach, Wyszkach oraz w Choroszczy.

Gratulujemy i życzymy powodzenia, OSU!


W Sabadell k. Barcelony rozegrano Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii Kyokushin WKB, zorganizowane przez Shihan Daniela Sancheza. Wystartowało ok 180 zawodników z 6 krajów. OYAMA PFK reprezentowała Julia Szreiter z Łódzkiego Klubu Oyama Karate NEKO, która zdobyła srebrny medal.
Serdecznie gratulujemy, OSU!
W dniu 9 lutego 2019 r w Moszczenicy odbyły się VIII Mistrzostwa Makroregionu Centralnego OYAMA PFK w Kata. Ich organizatorem był Piotrkowski Klub Oyama Karate 'WASHI' na czele z Sensei Dariuszem Szulcem 4 dan. Wystartowało ponad 100 zawodników z 8 ośrodków Oyama karate.