Aktualności
OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM OYAMA PFK

Shihan Igor Gubaidulin w trakcie szkolenia, Foto Radosław Dyduch


W dniach 13-14 października 2018 r., w Hali Sportowej RELAKS w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK poświęcone Kumite. W szkoleniu wzięło udział blisko 150 instruktorów i zawodników z 38 klubów Oyama karate, w tym m.in. z Norwegii i Rosji. Gospodarzem był Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI na czele z Sensei Dariuszem Szulcem 4 dan.

     
Uczestnicy Seminarium, Foto Radosław Dyduch


Seminarium otworzył Hanshi Jan Dyduch 8 dan, który skrótowo przedstawił założenia programowe i organizacyjne imprezy. Gościem specjalnym mityngu był Shihan Igor Gubaidulin 5 dan (Rosja), który swój pierwszy trening poświęcił koncepcji walki w Knockdown, opartej na wyprzedzaniu ataku przeciwnika. W pierwszej kolejności gość z Sankt Petersburga przypomniał zasady szkolenia w zakresie podstawowych ciosów, a następnie przeszedł do metodyki nauczania konkretnych rozwiązań taktycznych.

 Kombinacja z rzutem. Foto Radosław Dyduch


W czasie drugiego treningu Shihan Gubaidulin zaprezentował kombinacje walki z użyciem zahaczania, przechwytywania, podcinania oraz rzucania przeciwnika. Reprezentant Krajowy OYAMA IKF w Rosji zwrócił uwagę na przydatność tych rozwiązań pod kątem samoobrony oraz walki w turniejach organizowanych przez inne federacje karate kontaktowego. Jego asystentem był Sensei Paweł Wasiak 1 dan (Turek), a tłumaczką Sempai Agnieszka Matuszyk 1 kyu (Radom). Serdecznie dziękujemy, OSU!                                                   

Sensei Łukasz Laskowski uhonorowany. Foto Radosław Dyduch


W godzinach wieczornych Sensei Łukasz Laskowski 3 dan (Wrocław) przeprowadził szkolenie i konsultacje w zakresie ochrony danych osobowych RODO z udziałem szefów klubów. Wcześniej Hanshi Dyduch wręczył Sensei Laskowskiemu tabliczkę z okazji jubileuszu 25 lecia uprawiania Oyama karate. Gratulujemy, OSU!
 

 Shihan Pierzchała w akcji. Foto Radosław Dyduch


W niedzielę przed południem Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków) przeprowadził trening w zakresie Kumite No Kata 1-2, koncentrując się na łączeniu uderzeń i kopnięć w ruchu. Z kolei Shihan Andrzej Tomiałowicz 5 dan (Lubsko) uczył trzeciej formy walki z uwzględnieniem Bunkai. Wszyscy szefowie klubów otrzymali DVD, zawierające nagrane Kumite No Kata 1-3, które na zlecenie Zarządu OYAMA PFK, przygotował Shihan Tomiałowicz. Dziękujemy i gratulujemy, OSU!

 Shihan Andrzej Tomiałowicz. Foto Radosław Dyduch


W czasie mityngu odbyło się posiedzenie Zarządu OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate (OYAMA IKF), w czasie którego, omówiono m.in. kalendarz imprez sportowych i szkoleniowych w 2019 roku. W godzinach popołudniowych, delegacja OYAMA IKF wzięła udział w spotkaniu z Sensei Pawłem Krzywańskim 5 dan- prezesem Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego w Dojo-Starej Wsi, poświęcone organizacji przyszłorocznego XVIII Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego OYAMA IKF w Polsce.
 
Gospodarze Seminarium w Piotrkowie, Foto Radosław Dyduch


HANSHI JAN DYDUCH SKŁADA PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM UCZESTNIKOM
ZA LICZNE PRZYBYCIE I SOLIDNĄ PRACĘ, OSU!

WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI KIERUJE DO KADRY SZKOLENIOWEJ SEMINARIUM,
ZA PRZEPROWADZENIE ZAJĘĆ NA WYSOKIM POZIOMIE, OSU!

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA PRZEKAZUJE
SENSEI DARIUSZOWI SZULCOWI 4 DAN - GOSPODARZOWI MITYNGU
ZA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ, OSU!