Aktualności
OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM OYAMA PFK W KUMITE
Jelenia Góra 2024Uczestnicy Seminarium.  

W dniach 6-7 stycznia 2024 r. w Hali Sportowej, przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe OYAMA Polskiej Federacji Karate, poświęcone konkurencjom walki, w którym wzięło udział 250 osób, w tym goście z Norwegii, Niemiec i Węgier. Zajęcia prowadzili: Hanshi Jan Dyduch 9 dan (Kraków), Shihan Paweł Pajdak 7 dan (Sosnowiec), Sensei Tomasz Mrowiec 4 dan (Katowice) oraz Shihan Rafał Majda 6 dan (Jelenia Góra), który był organizatorem, gospodarzem i głównym prowadzącym blok szkoleniowy Kumite. Seminarium było skierowane do szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, posiadaczy czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów.


Nasi liderzy.

W czasie ceremonii otwarcia, Hanshi Jan Dyduch otrzymał certyfikat i pas na stopień mistrzowski 9 dan, nadany mu jednogłośnie przez Delegatów Zjazdu OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate w Krakowie, w dniu 07.10.2023 r. Hanshi serdecznie podziękował za docenienie jego pracy i podkreślił, że nie byłoby to możliwe bez owocnej- 30-letniej współpracy m.in. z Saiko Shihan Andrzejem Pierzchałą 8 dan, Shihan Pawłem Pajdakiem 7 dan i Shihan Witoldem Choińskim 7 dan, którym wręczył pasy i dyplomy mistrzowskie w imieniu delegatów Zjazdu OYAMA IKF.
SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY, OSU!
Następnie lider naszej Organizacji uhonorował dyplomami: Shihan Rafała Czopka 5 dan (Brzeszcze) z okazji jubileuszu 40-lecia uprawiania karate i Sensei Wojciecha Piątasa 3 dan (Norwegia) z okazji jubileuszu 30-lecia trenowania Oyama karate.
SERDECZNIE GRATULUJEMY, OSU!                        


Shihan Rafał Majda w trakcie szkolenia.
 
Główną częścią dwudniowego Seminarium były trzy autorskie treningi Shihan Rafała Majdy poświęcone nauce kombinacji z użyciem mae geri i hiza geri jodan, w związku ze zmianą przepisów sportowych. Prowadzący przeprowadził zajęcia m.in. z wykorzystaniem „tajskich tarcz”, jako uzupełnienie i urozmaicenie elementów treningu kontaktowego karate.


Szkolenie

Shihan Paweł Pajdak 7 dan, przewodniczący Komisji Sędziowskiej Związku zrealizował warsztaty dla arbitrów maty i sędziów bocznych w konkurencjach walki. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie procedur, komend i gestów z wykorzystaniem materiałów szkoleniowych i akcesoriów sędziowskich. Shihan Pajdak skupił się na zmianach w regulaminie sportowym OYAMA PFK pod kątem tegorocznych, wspólnych zawodów z przedstawicielami Karate Kyokushin.


Praca z tarczami. Sensei Tomasz Mrowiec i Sensei Maciej Giziński.

Sensei Tomasz Mrowiec 4 dan (Katowice), trener II klasy w karate, w czasie dwóch specjalistycznych treningów, dokonał wprowadzenia, omówienia oraz prezentacji wybranych ćwiczeń motorycznych, ukierunkowanych na przygotowanie zawodnika do walki sportowej z zastosowaniem ciężaru własnego ciała i/lub z użyciem gum oporowych.                                                       

W czasie Seminarium Hanshi Jan Dyduch przeprowadził wykłady i warsztaty w ramach kursu Instruktora Sportu OYAMA PFK 2023/2024 z udziałem 30 osób.

HANSHI JAN DYDUCH SKŁADA PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM
UCZESTNIKOM ZA LICZNE PRZYBYCIE I ZAANGAŻOWANIE, OSU!

WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI KIERUJE DO SHIHAN PAWŁA PAJDAKA,
SHIHAN RAFAŁA MAJDY I SENSEI TOMASZA MROWCA
ZA PROFESJONALNE SZKOLENIE
I OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ ORGANIZACYJNĄ, OSU!

SHIHAN RAFAŁ MAJDA WYRAŻA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
CZŁONKOM ZESPOŁU ORGANIZACYJNEGO SEMINARIUM, OSU!