Archiwum: 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012
W Andrychowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Młodzików, Juniorów i Seniorów w Oyama Karate,
w konkurencjach walki, zorganizowane przez Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kacperkiem 3 dan na czele. W zawodach wystartowało blisko 220 zawodników z 21 klubów Oyama Karate.
15-lecie Turkowskiego Klubu Karate

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Turku odbył się
I Puchar Polski OYAMA Karate w Kata,
w którym wystartowało 142 zawodników z 19 klubów. Jego organizatorem był Turkowski Klub Karate z Sensei Włodzimierzem Rygiertem 3 dan na czele.

    

W Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Oyama Karate poświęcone konkurencjom kumite. Wzięło w nim udział blisko 110 instruktorów i zawodników z całego kraju. Hanshi Jan Dyduch wręczył pasy i certyfikaty mistrzowskie uczestnikom czerwcowego egzaminu z udziałem Soshu Shigeru Oyamą 10 dan.
Złoto i brąz Anny Majczak

Bardzo dobrze spisali się Polacy w DAGEKI Mistrzostwach Świata w Kontaktowym Karate w Montrealu. Roman Misiaszek (Oraczko) i Dominik Rzepka wywalczyli srebrne medale, a Anna Majczak brązowy w konkurencji knockdown. Ponad to, nasza zawodniczka zdobyła złoto w prezentacji kata, pokonując bardzo dobre konkurentki z Kyokushin i Kanreikai. W mistrzostwach wzięli udział reprezentanci z wielu organizacji karate, reprezentujących 14 krajów.
     
Na zaproszenie OYAMA Polskiej Federacji Karate, przebywał w Krakowie, Wielki Mistrz
Shigeru Oyama 10 dan. W ramach XV Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego Oyama Karate, Soshu przeprowadził dwa treningi kata oraz egzamin mistrzowski, z udziałem blisko 200 instruktorów i zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Estonii, Niemiec i Ukrainy.
W Tychach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów
i Seniorów Oyama Karate, zorganizowane przez Śląski Klub Karate GOLIAT z Sensei Jerzym Walaszczykiem 3 dan na czele. W zawodach wystartowało 290 zawodników
z 42 ośrodków Oyama Karate, Kyokushin-Tezuka Group
i Kyokushin-Matsushima.
Klaudia Malinowska i Sebastian Cierpioł Najlepszymi Zawodnikami w Olkuszu

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w Kata,
w których wzięło udział blisko 230 zawodników
z 30 klubów. Ich głównym organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate z Sensei Kazimierzem Skalnikiem 3 dan na czele.

W Krakowie odbył się Ogólnopolski Mityng Oyama Karate, w ramach, którego zostało przeprowadzone seminarium szkoleniowe oraz centralny egzamin na zielone i brązowe pasy. W dwudniowym zjeździe wzięło udział około 170 zawodników z 22 klubów zrzeszonych w OYAMA PFK. Hanshi Jan Dyduch 8 dan promował przeszło 40 osób na wyższe stopnie, w tym 9 na 1 kyu.

Gratulujemy i dziękujemy za liczne przybycie, OSU!
W rywalizacji sportowej w 2011 roku wzięło udział 36 klubów zrzeszonych w OYAMA Polskiej Federacji Karate. Nagrodzonych i wyróżnionych wybrano z pośród 174 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów sportowych. Wszyscy laureaci Rankingu otrzymają pamiątkowe puchary, a zdobywcy I miejsc w kategoriach seniorek i seniorów oraz nagród specjalnych, dodatkowo nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy, OSU !