Archiwum: 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013
Sukces organizacyjny i sportowy gospodarzy!

W Wieliczce w nowoczesnym Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto" odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej w Oyama Karate z udziałem 160 zawodników, reprezentujących 18 klubów. Organizatorem tych udanych zawodów był Wielicki Klub Sportowy OYAMA z Sensei Jarosławem Hebdą 3 dan na czele.
Seminarium KUMITE


W Krakowie odbył się Międzynarodowy Mityng Sportowo-Szkoleniowy OYAMA PFK z okazji 20-lecia Krakowskiego Klubu OYAMA. Główną częścią Mityngu było Seminarium poświęcone Kumite. W całodziennym szkoleniu wzięło udział około 180 osób, w tym: szefowie klubów, kierownicy wyszkolenia technicznego, instruktorzy, sędziowie oraz zawodnicy Oyama karate z kraju
i zagranicy.
Bardzo dobry występ Polaków!

W dniach 25-26 maja 2013 roku, w Witebsku na Białorusi, zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, w konkurencjach: Kata, Semi-knockdown i Knockdown. Organizatorem zawodów, w których wystartowało przeszło 320 osób, była Białoruska Organizacja OYAMA Karate z Sensei Igorem Yurkevichem 3 dan na czele.
W ME wzięli udział przedstawiciele 13 organizacji knockdown karate z 8 krajów, w tym z: Rosji, Polski, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Niemiec, Węgier i Azerbejdżanu.

Jacek Mazurkiewicz i Dominik Rzepka wystartowali w IV Światowym Turnieju Point i Knock-Out Karate-do w Tokio. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach nasi reprezentanci przegrali przez wskazanie z przedstawicielami Brazylii i Japonii.
W dniach 13-14 kwietnia 2013 r. w Moszczenicy K/Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach kumite oraz Ogólnopolski Turniej Seniorów w Semi-knockdown,
w których wzięło udział blisko 400 zawodników
z 43 klubów. Organizatorem tej udanej imprezy był Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI z Sensei Dariuszem Szulcem 3 dan na czele.
W Łasku odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w konkurencji Kata, w których wystartowało 195 zawodniczek i zawodników z 25 klubów Oyama Karate. Zawody zorganizował Łaski Klub Sztuk Walki z Sensei Stanisławem Kołodziejskim 2 dan na czele.
W rywalizacji sportowej w 2012 roku wzięły udział 34 kluby zrzeszone w OYAMA Polskiej Federacji Karate. Nagrodzonych i wyróżnionych wybrano z pośród 161 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów sportowych. Wszyscy laureaci Rankingu otrzymają pamiątkowe puchary, a zdobywcy I miejsc w kategoriach seniorek, seniorów i nagród specjalnych dodatkowo nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy, OSU !
W Radomiu odbył się XIII Puchar Polski Juniorów
i Seniorów w Oyama Karate, zorganizowany przez Radomski Klub Sportowy OYAMA z Sensei Tomaszem Klimaszewskim 4 dan na czele. W mistrzostwach wystąpiło aż 350 zawodników z 35 klubów. Po raz pierwszy wystartowała kategoria Młodzików (10-12 lat)!