Aktualności

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM OYAMA PFK W BRENNEJ


Uczestnicy Seminarium. Foto Włodzimierz Rygiert

 

W dniach 4-5 stycznia 2020 r., w Brennej odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Federacji poświęcone doskonaleniu form OYAMA Kobudo Kata z udziałem szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów oraz uczestników kursów Instruktora Sportu i Trenera II klasy OYAMA PFK. W mityngu, któremu przewodniczył Hanshi Jan Dyduch 8 dan, wzięło udział przeszło 130 osób z całego kraju.

 


Shihan Pierzchała w trakcie szkolenia z Tonfą.


Sobotnie zajęcia
doskonalenia form z bronią odbyły się pod kierownictwem Shihan Andrzeja Pierzchały 7 dan (Kraków). Szef wyszkolenia technicznego Związku w asyście Sensei Jakuba Kowalika 3 dan (Piotrków Trybunalski) przeprowadził cztery treningi poświęcone: Tonfa Kihon 1-3 i Taizan oraz Bo Kihon 1-2, Tsion i Soki.

Na zakończenie Seminarium, każdy szef ośrodka otrzymał pendrive z Kata z bronią, nagrany przez Sensei Dariusza Szulca 4 dan (Piotrków Trybunalski) i Sensei Jakuba Kowalika pod kierunkiem Shihan Andrzeja Pierzchały. Bardzo dziękujemy, OSU!W niedzielę, w godzinach przedpołudniowych odbyły się warsztaty sędziowskie poświęcone punktowej ocenie Kata, które z podziałem na dwie grupy, przeprowadzili równolegle Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec) i Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok).
W godzinach popołudniowych zajęcia kursu trenera II klasy w OYAMA karate zrealizowali Hanshi Jan Dyduch, Shihan Andrzej Tomialowicz 5 dan (Lubsko) i Sensei Piotr Przybysz 4 dan (Łódź).

W czasie Seminarium odbył się także egzamin końcowy Kursu Instruktora Sportu OYAMA PFK z udziałem Trenerów I klasy: Jana Dyducha i Pawła Pajdaka, który ukończyło 15 osób. Ponadto, w poniedziałek Shihan Pajdak i Sensei Tomasz Mrowiec 3 dan (Katowice) przeprowadzili kolejne zajęcia z uczestnikami kursu trenerskiego.


Uczestnicy Kursu Instruktorów Sportu OYAMA PFK.

HANSHI JAN DYDUCH SKŁADA PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM
UCZESTNIKOM ZA LICZNE PRZYBYCIE I OWOCNĄ WSPÓPRACĘ, OSU!

WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI KIERUJE DO KADRY SZKOLENIOWEJ SEMINARIUM
NA CZELE Z SHIHAN ANDRZEJEM PIERZCHAŁĄ ORAZ SHIHAN PAWŁEM PAJDAKIEM,
GOSPODARZEM MITYNGU A ZARAZEM KIEROWNIKIEM OBYDWU KURSÓW, OSU!