Aktualności
MIĘDZYNARODOWY MITYNG OYAMA KARATE W KRAKOWIE
15 lat OYAMA IKF
                                                                       
 
 Sensei Tomasz Mrowiec 3 dan. Foto Radosław DyduchW dniach 4-6 października 2019 r., w Krakowie odbył się Międzynarodowy Mityng Sportowo-Szkoleniowy Oyama Karate, zorganizowany przez OYAMA Polską Federację Karate z okazji Jubileuszu 15-lecia OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, 2004-2019. Gospodarzem Mityngu był Krakowski Klub OYAMA, który w dniu 05.10.19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5, os. Oświecenia 30 przygotował warsztaty poświęcone konkurencji Lekki Kontakt z udziałem trenerów i instruktorów oraz uczniów do 13 lat, następnie zajęcia Kata i Kata z bronią, a na zakończenie- trening poświęcony Semi-knockdown i Knockdown dla juniorów, juniorów starszych i młodzieżowców obojga płci. Zajęcia prowadzili Hanshi Jan Dyduch 8 dan, Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan, Sensei Stefan Więckowski 4 dan, Sensei Edyta Majcherczyk 2 dan i Sensei Maciej Burnetko 2 dan.


Uczestnicy Seminarium. Foto Radosław Dyduch
 
Dnia 05.10.2019 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com-Zone w Krakowie-Nowej Hucie, odbyła się główna część Mityngu - Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe OYAMA PFK adresowane do szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, trenerów, instruktorów, sędziów, osób zaawansowanych oraz kandydatów do udziału w kursach trenerskim i instruktorskim OYAMA PFK z kraju i zagranicy.
Uroczystego otwarcia Mityngu dokonał prezes Zarządu OYAMA IKF– Hanshi Jan Dyduch, który przedstawił założenia programowe i organizacyjne Seminarium.
Zajęcia szkoleniowe w zakresie doskonalenia, standaryzacji i oceny Kihon Kata przeprowadzili Trenerzy Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków) i Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec).

Rozpoczęcie Seminarium. Foto Radosław Dyduch

W uroczystej części Mityngu, Hanshi Jan Dyduch wręczył pasy i certyfikaty mistrzowskie, zdobyte w czasie XVIII Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego Oyama Karate w Polsce, w Europejskim
Centrum BUDO w Dojo- Starej Wsi, nagrody i upominki oraz wydawnictwo pt. „Wkład Polski w działalność programową i organizacyjną OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, 2004-2019”. Oprócz tego, z okazji Jubileuszu, organizator wydał nowy informator Związku pt. „Kihon i Kata OYAMA Karate. Wymagania szkoleniowe i egzaminacyjne od 10 do 1 kyu, Kraków 2019”, DVD z aktualną wersją Kihon Kata 1-8, nową kartę indywidualnej licencji członkowskiej OYAMA PFK z piękną japońską kaligrafią „Karate-do” oraz minutowy film popularyzujący OYAMA Karate pt. „Oyama Karate Promo”.

Shihan Valeriy Savitskiy 5 dan i Sensei Vladimir Dektyarenko 3 dan z Estonii
Foto Radosław Dyduch

Dnia 06.10.2019 zagraniczni goście zwiedzali historyczne centrum Krakowa pod opieką Sensei Roberta Bretnera 4 dan.

W Międzynarodowym Mityngu Oyama Karate, zorganizowanym z okazji Jubileuszu 15-lecia OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, 2004-2019 wzięło udział blisko 280 osób z Polski, Norwegii, Estonii, Rosji i Niemiec.

Mityng dofinansowała Gmina Miejska Kraków,
za co OYAMA PFK i gospodarze wyrażają serdeczne podziękowania, OSU!

Galeria zdjęć: www.oyama-foto.pl