Aktualności

MISTRZOSTWA ŚWIATA W JAPONII

Brązowy medal Mateusza Kosturka! 

Mateusz Kosturek w gronie JapończykówW TEZUKA Mistrzostwach Świata Kyokushin Kaikan w Japonii- Fukuoce, zorganizowanych przez IKO Kyokushin Kaikan Tezuka Group, wystąpiło blisko 400 zawodników z 19 krajów, w tym 4-osobowa reprezentacja OYAMA PFK, zawodnicy: Angela Szulc, Jakub Kowalik i Mateusz Kosturek oraz p.o. trenera ekipy: Sensei Dariusz Szulc 4 dan. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Kosturek, który po zaciętych pojedynkach zdobył III miejsce w kategorii do 75 kg.  


Nasza reprezentacja w Fukuoce.


Pozostali nasi zawodnicy po ciężkich i wyrównanych walkach zajęli V-VIII miejsca, przegrywając w ćwierćfinałach z Japończykami- póżniejszymi zwycięzcami tych kategorii. Przewodniczącym polskiej delegacji był Shihan Eugeniusz Stanisławek, Prezydent EKTG, któremu w Fukuoce władze Organizacji nadały stopień mistrzowski 7 dan. Serdecznie gratulujemy, OSU!.                               


Polskiej ekipie towarzyszła grupa kibiców z kraju na czele z Shihan Rafałem Majdą 5 dan. W wolnych chwilach nasi rodacy zwiedzali okoliczne atrakcje turystyczne. Wyjazd reprezentacji Oyama karate w całości sfinansowała OYAMA Polska Federacja Karate.


    

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY DOBREGO WYSTĘPU, OSU!