Aktualności
OGÓLNOPOLSKI EGZAMIN NA BRĄZOWE PASY, KRAKÓW 2018


Łukasz Kwapisz w ataku. Foto Radosław Dyduch


 
1. Zgodnie z kalendarzem imprez OYAMA Polskiej Federacji Karate, OGÓLNOPOLSKI EGZAMIN NA BRĄZOWE PASY (2 kyu i 1 kyu z udziałem osób, które ukończyły odpowiednio 14 lat/16 lat) odbędzie się w dniu: 8 czerwca 2018r. (w piątek), w Krakowie-Nowej Hucie, w Centrum Rozwoju Com-Com Zone, ul. Ptaszyckiego 6, w godz. 18.00-21.00.

2. Centralny egzamin będzie prowadził Egzaminator Ogólnopolski Hanshi Jan Dyduch 8 dan. Warunkiem uczestnictwa w w/w egzaminie, jest telefoniczne lub e-mailowe zgłoszenie Hanshi, przez szefa ośrodka, zamiaru przystąpienia kandydata/grupy do testu na tydzień wcześniej.

3. Pełna odpowiedzialność za przygotowanie i dopuszczenie kandydata do egzaminu, spoczywa na jego klubie. Kandydat przystępuje do egzaminu na własną odpowiedzialność (w przypadku niepełnoletniego, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego).

4. Przypomina się szefom klubów, że opiekun osób zdających, ma obowiązek łącznego oficjalnego zarejestrowania kandydatów w recepcji Hali Com Com Zone, w godzinach 17.00-17.50. Ze względu na przepisy finansowe, Biuro Zarządu nie będzie przyjmować opłat i dokumentów od pojedynczych osób.

5. Egzamin techniczny rozpoczyna się punktualnie o godz. 18.00, a test walki o godzinie 19.30.
                    
6. Spóźnialscy, niezależnie od przyczyny spóźnienia, nie będą wpuszczani do sali egzaminacyjnej.

7. Osoba, która nie zda testu technicznego- nie będzie dopuszczona do części praktycznej. W/w osoba może zdawać egzamin poprawkowy przed egzaminatorem ogólnopolskim, lub jego pełnomocnikiem, nie wcześniej, jak po 3 miesiącach. Osoba ta, ma rok kalendarzowy na zdanie bezpłatnego egzaminu poprawkowego. Po tym terminie, przystępuje do testu, dokonując ponownego zgłoszenia i opłaty za egzamin.

8. Bezwzględnym warunkiem zdania części technicznej ogólnopolskiego egzaminu, jest prawidłowe wykonanie przez kandydata wymaganych kata i trzech głównych kopnięć  (mae-geri chudan, yoko-geri chudan, mawashi-geri jodan). Najwyższa strefa kopnięć nie dotyczy osób powyżej 35 lat.

9. Pod rygorem niedopuszczenia do egzaminu, wniosek każdego kandydata musi bezwzględnie posiadać:
  • czytelnie wpisane kompletne dane personalne,
  • zgodę prezesa klubu oraz rodzica (jeśli kandydat jest niepełnoletni) do udziału w egzaminie,
  • poświadczenie przez prezesa Klubu,  posiadania przez kandydata aktualnego orzeczenie lekarza sportowego. Przypomina się, że, zaświadczenia/wpisy wystawione przez lekarzy o innych specjalnościach nie mogą być honorowane.
  • aktualną kartę członkowską OYAMA PFK,
  • składkę za udział w egzaminie (2 kyu-110 zł, 1 kyu-210 zł.)
10. Każdy kandydat ma obowiązek posiadać w czasie egzaminu:
  • kompletne, czyste białe kimono z obydwoma uczniowskimi znakami organizacyjnymi, właściwy pas,     
  • komplet ochraniaczy osobistych wymaganych w Semi-knockdown (w tym: ochraniacze goleń-stopa,        napięstniki, wkładkę na zęby, kask, dodatkowo: kobiety/dziewczęta - ochraniacz na piersi,mężczyźni/chłopcy- suspensorium,
  • własny komplet tonf; organizator zabezpiecza kij (Bo)
11. Na sali egzaminacyjnej, w czasie trwania testu, mogą przebywać wyłącznie uczestnicy egzaminu i instruktorzy ubrani w karate-gi, a w trakcie testu walki dodatkowo: sparing-partnerzy – członkowie OYAMA PFK, upoważniony fotograf i lekarz. Tym samym wyklucza się obecność na egzaminie osób bez kimon, w tym także: członków władz Związku, szefów ośrodków, trenerów, instruktorów i ich bliskich. Jakiekolwiek rejestrowanie przebiegu testu bez zgody egzaminatora ogólnopolskiego jest wzbronione.

12. Wszyscy obecni na sali egzaminacyjnej trenerzy, instruktorzy, oraz posiadacze stopni mistrzowskich, są zobowiązani do aktywnej współpracy z Hanshi Dyduchem w zakresie organizacji i nadzoru walk egzaminacyjnych.

13. Przez "organizację walk egzaminacyjnych", rozumie się m.in.:
  • przygotowanie zdających i sparing-partnerów do walki (sprawdzenie ich sprzętu ochronnego i odpowiednie ustawianie w grupach na sali),
  • niedopuszczanie do zdających sparing-partnerów z tego samego klubu,
  • ustawianie na przeciw zdających, sparing-partnerów z odpowiednim stopniem, wiekiem i wagą ciała,
  • liczenie/kontrolowanie czasu oraz regulaminowej ilości pojedynków na dany stopień
14. Przez "nadzór walk egzaminacyjnych" rozumie się m.in. :
  • możliwie szybkie eliminowanie błędnie powstałych par,
  • stałe czuwanie nad bezpieczeństwem walczących,
  • niedopuszczanie do brutalnych/złośliwych akcji i zachowań
  • sygnalizowanie egzaminatorowi oraz lekarzowi kontuzji/wypadków i wszelkich zagrożeń zdrowia,
  • sygnalizowanie egzaminatorowi zjawisk "układania się w walkach" celem dyskwalifikacji winnych
  • kontrolowanie zachowań uczestników zakończonych walk na sali oraz w szatniach.


   UPRZEJMIE PROSIMY O BEZWZGLĘDNE ZASTOSOWANIE SIĘ DO POWYŻSZYCH PRZEPISÓW, OSU !