Aktualności
Kiszycki Mistrzem Świata Kanreikai !
Srebro Tomasza Krysiaka

Dawid Kiszycki złoty medalista MŚ. foto arch. Tomasz Krysiak srebrny medalista MŚ. fot. arch.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy OYAMA Polskiej Federacji Karate w Mistrzostwach Świata Kanreikai Karate, w Danbury- Connecticut, USA. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kiszycki, który w pięknym stylu wywalczył złoty medal w kategorii ciężkiej, pokonując w finale Kamila Marasa (USA, Kyokushin IFK). Srebrny medal zdobył Tomasz Krysiak w kategorii średniej, ulegając w finale bojowemu zawodnikowi z USA, Kenshikai. Trzeci z naszych reprezentantów, Łukasz Światowski - zdobywca I miejsca w międzynarodowym turnieju YUKAN Ultimate Karate Championships w Kanadzie, Montrealu, w 2009 roku, zajął 4 miejsce w kategorii lekkiej, ulegając w walce o brązowy medal Fredericowi Taylon (USA).

Dawid Kiszycki (1 kyu), jest zawodnikiem Białostockiego Klubu Oyama Karate, a jego trenerem jest Sensei Witold Choiński 4 dan

Tomasz Krysiak (1 dan) jest wychowankiem Sensei Andrzeja Tomiałowicza 3 dan z Lubskiego Klubu Karate OYAMA.

Obydwaj medaliści MŚ Kanreikai to utytułowani zawodnicy. W minionym sezonie, zdobyli pierwsze miejsca
w Pucharze Polski OYAMA TOP w Lublińcu w grudniu 2008 r. i w Pucharze Europy OYAMA IKF w Bydgoszczy w maju 2009 r.

Obowiązki kierownika ekipy i opiekuna sportowego wypełniał Sensei Robert Bretner 3 dan, Kraków. Naszym reprezentantom towarzyszył także nieoceniony Sensei Robert Małocha 3 dan z USA, który kolejny raz, udzielił daleko idącej pomocy polskiemu zespołowi. Bardzo dziękujemy, OSU !

Mistrzostwa zorganizował Hanshi Manny Matias 8 dan, lider World Kanreikai Karate
oraz Sensei Denis Cordeiro 4 dan, dyrektor organizacji.

W wolnych chwilach nasi reprezentanci zwiedzali Manhattan i okolice Nowego Jorku.

Serdecznie gratulujemy udanego występu w Ameryce, OSU !

Wyniki, galeria zdjęć oraz filmy z fragmentami walk z zawodów będą dostępne na oficjalnej stronie gospodarzy: www.kanreikai.com