Archiwum: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010
W Kozienicach odbył się Puchar Polski OYAMA TOP, w konkurencji Knockdown, zorganizowany przez Nadwiślański Klub Sportów Walki WULKAN z Sensei Andrzejem Suwałą 3 dan na czele. Patronat nad zawodami objęli Starosta Powiatu Kozienickiego, Burmistrz Miasta Kozienice oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate.
W Łasku odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, w konkurencji Semi-knockdown, w którym wzięło udział 177 zawodników z 35 klubów Oyama karate, Kyokushin-Tezuka i Kyokushin-Matsushima. Turniej zorganizował Łaski Klub Sztuk Walki z Sensei Stanisławem Kołodziejskim 2 dan na czele, pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Włodzimierza Fisaka oraz Prezesa OYAMA Polskiej Federacji Karate Hanshi Jana Dyducha. Otwarcia zawodów dokonał Senator RP Pan Andrzej Owczarek
Świetnie spisali się zawodnicy OYAMA Polskiej Federacji Karate w DAGEKI Mistrzostwach Świata Karate w Montrealu, którzy wywalczyli aż 7 medali w tym 6 złotych i jeden brązowy !!!

Rewelacyjnie wypadła Anna Majczak, która zdobyła 3 złote krążki w konkurencjach: kata, kobudo i knockdown. Złote medale w kumite wywalczyli także: Piotr Cieśliński, Dominik Rzepka i Łukasz Łuczyński. Brąz przypadł Annie Jermaków, a IV miejsce Łukaszowi Światowskiemu.

Serdecznie gratulujemy świetnego występu, OSU !
Hanshi Jan Dyduch 8 dan (Kraków), Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec), Sensei Waldemar Leończyk 4 dan (Słupsk) i Sensei Andrzej Tomiałowicz 4 dan (Lubsko) ukończyli podyplomowe studia w Wyższej Szkole Trenerów Sportu w Warszawie i zdobyli tytuł Trenera I klasy w karate. Nasi koledzy są pierwszymi szkoleniowcami w OYAMA karate, którzy zdobyli tak wysokie państwowe kwalifikacje zawodowe w sporcie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia, OSU !
W Krakowie-Nowej Hucie, w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone, odbył się Ogólnopolski Mityng Oyama karate, w którym wzięło udział blisko 140 szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów oraz osób zaawansowanych z całego kraju.

Dziękujemy za niezawodne przybycie i zaangażowanie, OSU !
Na zaproszenie OYAMA Polskiej Federacji Karate, przebywał w Krakowie, Wielki Mistrz Shigeru Oyama 10 Dan. W ramach XIV Międzynarodowego Mityngu Sportowo-Szkoleniowego OYAMA IKF, Soshu przeprowadził seminarium oraz dwudniowy egzamin mistrzowski, z udziałem blisko 300 instruktorów i zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Estonii, USA, Niemiec, Irlandii, Azerbejdżanu i Iranu. Mityng został zorganizowany przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków. OSU !
W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów OYAMA PFK w konkurencji Semi-knockdown z udziałem 109 zawodników z 32 klubów. Gospodarzem Mistrzostw, które stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, był Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI z Sensei Dariuszem Szulcem 2 dan na czele.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy, OSU !
W Wadowicach odbyły się XV Mistrzostwa Polski Seniorów OYAMA PFK w konkurencji Knockdown oraz Ogólnopolski Turniej Seniorów Oyama Karate w konkurencji Semi-knockdown, w których wystartowało blisko 90 zawodniczek i zawodników z 22 klubów Oyama i Kyokushin-Tezuka. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 3 dan na czele. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Gratulujemy, OSU !
Bardzo dobrze spisał się Roman Oraczko, reprezentant OYAMA Polskiej Federacji Karate, w III Światowym Turnieju Point i Knock-Out Karate-do w Tokio, który w imponującym stylu, wywalczył wysokie 4 miejsce oraz puchar im. Williama Olivera dla Najwaleczniejszego Zawodnika Mistrzostw.
W czasie Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego OYAMA IKF w Sankt Petersburgu w Rosji, Jan Dyduch otrzymał z rąk Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy certyfikat na stopień mistrzowski 8 dan oraz tytuł Hanshi.

Serdecznie gratulujemy, OSU !
W Oświęcimiu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kata, w których wzięło udział 297 zawodników z 31 klubów Oyama karate. Turniej zorganizował Oświęcimski Klub Karate z Sensei Tadeuszem Bednarczykiem 3 dan i Sensei Mariuszem Pawlusem 3 dan na czele. Patronat nad Mistrzostwami objęli: Pan Józef Kała Starosta Powiatu Oświęcimskiego, Pan Janusz Marszałek Prezydent Miasta Oświęcimia oraz Shihan Jan Dyduch, szef OYAMA Polskiej Federacji Karate. Sędzią Głównym Mistrzostw był Sensei Paweł Pajdak 4 dan (Sosnowiec).
W Centralnym Dojo w Krakowie, odbyło się dwudniowe Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK, w którym wzięło udział blisko 130 trenerów, instruktorów i zawodników z Polski, a także reprezentanci Białorusi i Irlandii. W pierwszym dniu mityngu, Shihan Jan Dyduch przeprowadził egzamin na zielone i brązowe pasy. W drugim dniu, odbyło się szkolenie dla kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim na 2,3 i 4 dan. Międzynarodowy test na czarne pasy, z udziałem Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy 10 dan, odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2010 r., w Krakowie.
Zarząd OYAMA Polskiej Federacji Karate tradycyjnie ogłasza ranking najlepszych zawodników, klubów i działaczy OYAMA karate w Polsce w minionym roku.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY, OSU !
W Bredzie odbył się Puchar Europy ICHIBAN, zorganizowany przez Europejską Organizację Kyokushinkai Tezuka Group na czele z Shihan Alain Breugelmans 7 dan. W zawodach tych wzięli udział reprezentanci różnych organizacji knockdown karate z szeregu państw. Nie brakło także zawodników OYAMA PFK.