Aktualności
XIX KRAKOWSKA OLIMPIADA OYAMA KARATE DZIECI
„SPORT PRZECIW WYKLUCZENIOM”


Foto arch.: www.oyama-foto.pl

 


W dniach 19-22.10.2020 r. Krakowski Klub OYAMA i Małopolski Klub Sportowy KOYAMA przeprowadziły zawody XIX Krakowskiej Olimpiady Oyama Karate Dzieci. Organizatorem tej cyklicznej imprezy był KK OYAMA, działający przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu „Sport przeciw wykluczeniom”. W zawodach wzięło udział ok. 480 członków OYAMA PFK w wieku do 12 lat, spełniających aktualne wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Celem Olimpiady było to, aby każde dziecko uczęszczające na zajęcia OYAMA karate, wzięło udział w rywalizacji rekreacyjno-sportowej. Ze względu na epidemię COVID-19, zawody zostały wyjątkowo rozegrane tylko na poziomie zajęć stacjonarnych. Trenerzy i instruktorzy przeprowadzili rywalizację na każdej ze swoich grup w ramach konkurencji sprawnościowych i technicznych.                                                       

Początkujący rywalizowali przede wszystkim w ramach dwóch zróżnicowanych biegów sprawnościowych na czas. Ze względu na udział małych dzieci, rozegrano także dodatkowe konkurencje, które miały na celu zachęcić najmłodszych do dalszego współzawodnictwa, pomimo pierwszych niepowodzeń. Dały im szansę na zdobycie pamiątkowego medalu i radość z udziału w zawodach. 

Uczniowie drugoroczni, średnio-zaawansowani i zaawansowani rywalizowali w kilku konkurencjach specjalistycznych, zróżnicowanych technicznie w zależności od wieku i stopnia wyszkolenia. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale. Sędziowie mieli możliwość przyznania dodatkowych krążków w każdej z kategorii. Arbitrami byli prowadzący zajęcia trenerzy i instruktorzy, którzy na zakończenie zawodów uroczyście wręczyli uczniom trofea. Udział dzieci w Olimpiadzie był bezpłatny. Zawody odbyły się bez udziału widzów w związku z epidemią COVID-19 i aktualnymi zarządzeniami władz.

Serdecznie gratulujemy przeprowadzonych zawodów i zdobytych medali, OSU!