Aktualności
ROZPOCZYNAMY NOWY SEZON !Hanshi Jan Dyduch 8 dan

Drodzy Shihan, Sensei i Sempai, OSU!

   Za nami udany sezon, w którym bardzo wiele naszych uczennic i uczniów oraz instruktorek i instruktorów osiągnęło liczne sukcesy szkoleniowe i sportowe. Złożyły się na nie zdane egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie oraz medale prestiżowych zawodów w kraju i za granicą, OSU!

Należy wyróżnić świetny występ polskich seniorek i seniorów oraz juniorek i juniorów  w Otwartych Mistrzostwach Europy OYAMA IKF w Estonii, którzy wywalczyli cenne krążki w konkurencjach Knockdown, Semi-knockdown i Kata. Nasi zawodnicy zaprezentowali także wysoką dyspozycję w II Pucharze Polski OYAMA CUP i XXIV Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Kata w Rzeszowie oraz w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w Kumite w Jeleniej Górze. Z powodzeniem startowali również w makroregionalnym współzawodnictwie Związku i w zawodach innych organizacji. OSU!
   
W poprzednim sezonie najważniejszymi imprezami szkoleniowymi były ogólnopolskie seminaria Oyama karate poświęcone Kumite, w  Krakowie i Brennej, z udziałem przeszło 300 instruktorek i instruktorów oraz zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy. Jako Związek zorganizowaliśmy również kolejny Kurs Instruktorów Sportu z sesjami w Chrzanowie, Krakowie i Brennej, a także centralny egzamin na brązowe pasy w Krakowie. Wszystkim uczestnikom i organizatorom tych ważnych imprez serdecznie dziękuję za owocną współpracę i gratuluję sukcesów, OSU!  

W sezonie 2018/2019 czekają nas nowe wyzwania sportowe i szkoleniowe. W wymiarze międzynarodowym nasi zawodnicy i zawodniczki wystąpią wkrótce w Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF w Radomiu (2018) oraz w Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group w Japonii (2019). W ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego OYAMA PFK będą walczyć kolejno: w III Pucharze Polski OYAMA CUP w Nowogrodzie Bobrzańskim (2019), XXIV Mistrzostwach Polski w Kumite w Krakowie (2019) oraz w XXV Mistrzostwach Polski w Kata w Sosnowcu (2019). Na zakończenie sezonu odbędzie się XVIII Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne OYAMA IKF w Polsce (Dojo Stara Wieś 2019), z egzaminem na czarne pasy.

Jak co roku, najważniejsze informacje będziemy publikować na stronie internetowej Związku.

Życzę Wszystkim wielu sukcesów w nowym sezonie, OSU!

Hanshi Jan Dyduch 8 dan