VI MISTRZOSTWA POLSKI CENTRALNEJ W KATA
Dnia 11 lutego 2017, w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa
Polski Centralnej Oyama Karate w Kata zorganizowane przez Łódzki Klub Oyama Karate NEKO
z Sensei Adamem Sochanem 3 dan i Sensei Piotrem Przybyszem 3 dan na czele. W turnieju
wystartowało 140 zawodników reprezentujących 11 ośrodków Oyama karate /Białystok,
Turek, Koło, Oświęcim, Brzeszcze, Herby, Piotrków Trybunalski, Legionowo, Kozienice, Radom
oraz Łódź/. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska.
W zawodach wziął udział członek Zarządu OYAMA PFK, Szef Makroregionu Centralnego Sensei
Włodzimierz Rygiert 4 dan (Turek). Sędzią głównym był Sensei Dariusz Szulc 4 dan (Piotrków
Trybunalski). Pod przewodnictwem sędziów centralnych: Sensei Tomasza Klimaszewskiego 4 dan
(Radom) i Sensei Andrzeja Suwały 4 dan (Kozienice), prezentację form oceniało grono Sensei:
Krzysztof Wojewoda 4 dan (Koło), Piotr Przybysz 3 dan (Łódź), Dariusz Kowalski 3 dan (Legionowo),
Marek Wawrzyński 2 dan (Brzeszcze), Mariusz Sukmanowski 2 dan (Herby), Miron Kowalski 2 dan
(Piotrków Trybunalski, Marek Kruk 2 dan (Turek) i Marcin Siegieńczuk 2 dan (Białystok).
Zawody stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym, a ich dodatkową atrakcją była możliwość
rywalizacji najmłodszych adeptów karate w ramach kategorii białych pasów. Zwycięzcy otrzymali
imponujące puchary, a w przerwie na wszystkich uczestników czekała smaczna pizza.
Tytuły najlepszych zawodników Mistrzostw otrzymali: Klaudia Bartoszek (Łódź) i Nikodem
Siegieńczuk (Białystok). Serdecznie gratulujemy! OSU!
WYNIKI:
BIAŁE PASY
Dziecko dziewczęta
1 |
Ewa |
Ginalska |
Radom |
2 |
Amelia |
Bojanowicz |
Kozienice |
3 |
Zuzanna |
Kozłowska |
Łódź |
3 |
Michalina |
Olejniczak |
Łódź |
Dziecko chłopcy
1 |
Alexander |
Jabłoński |
Łódź |
2 |
Bartosz |
Gaweł |
Łódź |
3 |
Mikołaj |
Rabenda |
Łódź |
3 |
Karol |
Machaj |
Łódź |
Dziecko starsze dziewczęta
1 |
Aleksandra |
Kowasz |
Herby |
2 |
Zuzanna |
Czerwonka |
Herby |
3 |
Inga |
Zawiasa |
Łódź |
3 |
Nikola |
Tomiak |
Herby |
Dziecko starsze chłopcy
1 |
Kamil |
Deja |
Kozienice |
2 |
Bartłomiej |
Orłowski |
Kozienice |
3 |
Antoni |
Maluga |
Koło |
3 |
Adam |
Waberski |
Koło |
Młodzik Dziewczęta
1 |
Wiktoria |
Czerwonka |
Herby |
2 |
Adrianna |
Szczepańska |
Łódź |
3 |
Hanna |
Głowacka |
Łódź |
3 |
Natalia |
Zaraś |
Łódź |
Młodzik Chłopcy
1 |
Mikołaj |
Wasilewski |
Kozienice |
2 |
Bartosz |
Czupryński |
Koło |
3 |
Mateusz |
Mendyk |
Koło |
3 |
Kacper |
Bobowicz |
Legionowo |
KOLOROWE PASY
Dziecko dziewczęta
1 |
Klaudia |
Bartoszek |
Łódź |
2 |
Julia |
Kowalik |
Kozienice |
3 |
Gabriela |
Piekarczyk |
Piotrków |
3 |
Weronika |
Lerka |
Łódź |
Dziecko chłopcy
1 |
Marcin |
Piątkowski |
Łódź |
2 |
Adrian |
Pajączek |
Kozienice |
3 |
Paskal |
Zatorski |
Piotrków |
3 |
Tymoteusz |
Kmieć |
Herby |
Dziecko starsze dziewczęta
1 |
Natalia |
Marcinkowska |
Łódź |
2 |
Maria |
Szcześniak |
Koło |
3 |
Anna |
Żurek |
Legionowo |
3 |
Aleksandra |
Kwiatkowska |
Legionowo |
Dziecko starsze chłopcy
1 |
Adam |
Sochan |
Łódź |
2 |
Kacper |
Chrząstek |
Herby |
3 |
Bogdan |
Gurin-Klupś |
Piotrków |
3 |
Bartosz |
Banaś |
Kozienice |
Młodzik dziewczęta
1 |
Katarzyna |
Klimowicz |
Kozienice |
2 |
Aleksandra |
Zankowska |
Łódź |
3 |
Dominika |
Kwiatkowska |
Legionowo |
3 |
Oliwia |
Lemczak |
Legionowo |
Młodzik chłopcy
1 |
Nikodem |
Siegieńczuk |
Białystok |
2 |
Oskar |
Wawrzyniak |
Turek |
3 |
Michał |
Rabenda |
Łódź |
3 |
Tobiasz |
Mikołajczyk |
Koło |
Junior młodszy dziewczęta
1 |
Katarzyna |
Smarz |
Turek |
2 |
Alicja |
Kulbat |
Piotrków |
3 |
Michalina |
Piaścik |
Legionowo |
3 |
Liwia |
Walkowska |
Łódź |
Junior młodszy chłopcy
1 |
Dawid |
Kotlicki |
Piotrków |
2 |
Bartosz |
Jagła |
Łódź |
3 |
Igor |
Grzegorczyk |
Turek |
3 |
Patryk |
Świerbutowski |
Białystok |
Junior dziewczęta
1 |
Anita |
Muraszewska |
Turek |
2 |
Maria |
Wasilewska |
Koło |
3 |
Marta |
Trojanowska |
Radom |
3 |
Marta |
Kuśmierczak |
Turek |
Junior chłopcy
1 |
Jakub |
Pawłowski |
Oświęcim |
2 |
Adam |
Grabowski |
Białystok |
3 |
Jakub |
Maciołek |
Piotrków |
3 |
Krzysztof |
Stępień |
Radom |
Junior starszy dziewczęta
1 |
Gabriela |
Skwiot |
Białystok |
2 |
Justyna |
Jaworska |
Kozienice |
3 |
Klaudia |
Lidak |
Radom |
3 |
Maria |
Walas |
Piotrków |
Junior starszy chłopcy
1 |
Mateusz |
Zdziebko |
Brzeszcze |
2 |
Jan |
Kosterna |
Radom |
3 |
Michał |
Grabowski |
Białystok |
3 |
Jakub |
Waszkiewicz |
Łódź |
SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY MEDALISTOM, TRENEROM,
SĘDZIOM ORAZ GOSPODARZOM, OSU!