Aktualności
Hanshi Jan Dyduch 8 dan
Międzynarodowy mityng OYAMA IKF w Rosji   W czasie Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego OYAMA IKF w Sankt Petersburgu w Rosji, Wielki Mistrz Shigeru Oyama 10 dan nadał Janowi Dyduchowi stopień mistrzowski 8 dan oraz tytuł Hanshi, w uznaniu dla jego wysokich kwalifikacji technicznych, jak również sukcesów sportowych, szkoleniowych i organizacyjnych na arenie międzynarodowej. Serdecznie gratulujemy, OSU !

   Na zaproszenie Sensei Igora Gubaydulina 3 dan, lidera Rosyjskiej Federacji OYAMA IKF, do Sankt Petersburga przybył Wielki Mistrz Shigeru Oyama 10 dan z małżonką Patrycją. W ramach dwudniowego mityngu, Soshu przeprowadził m.in. spektakularny pokaz zajęć z 300 osobowa grupą dzieci w hali Zimowego Stadionu. Na zakończenie tego treningu, rozdawał liczne autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć. Udzielili także wywiadu rosyjskiej stacji telewizyjnej. Wielki Mistrz zrealizował dodatkowo dwa treningi specjalistyczne, poświęcone taktyce walki oraz nauce kata Seienchin. Wzięli w nich udział przedstawiciele Rosji, Ukrainy, Armenii, Estonii, Polski i Uzbekistanu.


 
W drugim dniu mityngu, twórca stylu Oyama, przeegzaminował 27 kandydatów na stopnie mistrzowskie 1 i 2 dan.

W trakcie narady z udziałem przedstawicieli krajowych z Europy Wschodniej i Azji Środkowej, omówiono zasady polityki kadrowej oraz przyjęto kalendarz imprez OYAMA IKF do 2013 roku. Do Federacji został przyjęty Sensei Fahriddin Usmanov z Samarkandy, Uzbekistan. Natomiast Sensei Valeriy Savitskiy 2 dan został mianowany nowym Reprezentantem Krajowym OYAMA IKF w Estonii.
Na zakończenie Seminarium, odbyło się uroczyste przyjęcia w hotelu Moskwa, w trakcie którego, Soshu Oyama wręczył certyfikaty mistrzowskie oraz licencje OYAMA IKF reprezentantom krajowym i branżowym z Rosji, Estonii i Uzbekistanu.Sensei Gubaydulin po oddaniu honorowego wystrzału armatniego.

W trakcie pobytu w Sankt Petersburgu, Soshu Oyama i Hanshi Dyduch, w obecności licznie zaproszonych gości, wzięli udział w uroczystości oddania wystrzału armatniego przez Sensei Igora Gubaydulina w historycznej Fortecy Piotra i Pawła. Lider OYAMA IKF w Rosji, otrzymał ten przywilej od władz miasta, w dowód uznania dla jego wyróżniającej się działalności sportowo-szkoleniowej i wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży.Pamiątkowe zdjęcie w Fortecy Piotra i Pawła w St. Petersburgu.


Warto przypomnieć, że w dniach 5 i 6 czerwca 2010 r. w Krakowie, odbędzie się XIV Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne Oyama Karate z udziałem Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy 10 dan. Do egzaminu na stopnie 1-4 dan przystąpi przeszło 100 kandydatów głównie z Polski oraz Rosji, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Estonii, Irlandii, Iranu oraz Francji

Galeria foto/wideo


http://www.oyamakarate.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=206:2010-04-19-16-28-28&catid=1:latest-news&Itemid=104 
 
http://www.oyamakarate.ru/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=46&Itemid=130 
 
http://www.oyamakarate.ru/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=105&limitstart=12 
 
http://www.atemi.org.ru/events/news/main/a2475/