Aktualności

IV Ogólnopolski Mityng w KrakowieEgzamin na stopnie uczniowskie. Foto: Piotr Kaczmarek

   W dniach 5-6 marca 2010 r., w Centralnym Dojo w Krakowie, odbył się IV Ogólnopolski Mityng OYAMA PFK, w którym wzięło udział blisko 130 trenerów, instruktorów i zawodników z 24 klubów z Polski, a także reprezentanci krajowi z Białorusi i Irlandii. W pierwszym dniu Zjazdu, Shihan Jan Dyduch przeprowadził egzamin na zielone i brązowe pasy. W drugim dniu, w ramach ogólnopolskiego szkolenia kandydatów do udziału w XIV Międzynarodowym Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnym OYAMA IKF, odbyły się warsztaty z udziałem około 60-u czarnych pasów, przygotowujących się do egzaminu na 2,3 i 4 dan.

   Seminarium prowadził Shihan Jan Dyduch 7 dan, który uczył mistrzowskich form: Shotei i Kanku-dai wraz z aplikacjami. Shihan Andrzej Pierzchała 5 dan zrealizował materiał w zakresie nauki Kihon kata 1-8 oraz Tonfa Kihon 1-3. Sensei Paweł Pajdak 4 dan uczył trzech kihon kata z użyciem Sai. W uroczystej części mityngu, efektowne puchary otrzymali laureaci Rankingu OYAMA PFK’ 2009 w tym. min.: Sensei Sławomir Posłuszny 3 dan (Bydgoszcz) i Sensei Andrzej Tomiałowicz 3 dan (Lubsko)- zdobywcy głównych nagród za upowszechnianie Oyama karate w kraju i zagranicą. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy, OSU !

   Kolejna –piąta sesja szkoleniowa, będąca równocześnie testem kwalifikacyjnym do udziału w egzaminie mistrzowskim, odbędzie się dn.15.05.10 r., w Krakowie, w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone.
Sam test na czarne pasy, prowadzony przez Soshu Shigeru OYAMĘ 10 dan, odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2010 roku w Krakowie.

Życzymy powodzenia w przygotowaniach, OSU !