Aktualności
Dwa złote medale w Hadze !

 
Marta Szostak i Łukasz Łuczyński

W XIX Mistrzostwach Europy Kyokushin IBK w Hadze, nasi reprezentanci: Marta Szostak i Łukasz Łuczyński zdobyli złote medale ! Debiutujący w tych trudnych zawodach: Joanna Florczyk, Sosnowiec, Tomasz Krysiak, Lubsko i Leszek Kobus, Białystok odpadli w eliminacjach.

Warto przypomnieć, że Marta Szostak, Warszawa-Tygrys (trener klubowy Sensei Grzegorz Sakowicz 3 dan) oraz Łukasz Łuczyński, Kozienice (trener klubowy Sensei Andrzej Suwała 2 dan) obronili swoje tytuły mistrzowskie zdobyte rok temu. Trenerem naszej reprezentacji był Sensei Rafał Majda 4 dan który, ciężko pracował z naszymi zawodnikami przed ME na zgrupowaniach w Jeleniej Górze.

W drodze do złota, Łukasz w znakomitym stylu stoczył cztery walki a Marta dwie.

Zawody te, jak co roku, zorganizowane zostały przez słynny Klub KAMAKURA, pod auspicjami IBK Kyokushinkai na czele z jej szefem- Kancho Gerardem Gordeau 9 dan. W ringowych pojedynkach, w formule knockdown (m.in. z hiza geri jodan z przechwytem) wzięli udział zawodnicy różnych dyscyplin walki, styli oraz organizacji karate z szeregu państw. Najgroźniejszymi przeciwnikami okazali się Rosjanie, Turcy, Irańczycy i gospodarze.

Kierownikiem naszej ekipy oraz arbitrem zawodów był sędzią międzynarodowy - Shihan Józef Pietras 5 dan, Kraków-Tora San.


Serdecznie gratulujemy, OSU !