Archiwum: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008
W Lublińcu odbył się Puchar Polski OYAMA TOP, zorganizowany przez Lubliniecki Klub Oyama Karate z Sensei Bogusławem Plewką 3 dan na czele, w którym wystąpiło blisko 40 czołowych zawodników knockdown, reprezentujących 15 klubów Oyama karate.
W Jeleniej Górze odbył się coroczny Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w konkurencji Semi-knockdown, pod patronatem Pana Marka Obrębalskiego- Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.
Dziś w nocy w Danbury, w stanie Connecticut w USA, odbył się II Puchar Świata w Karate "Kanreikai Open" /knockdown/, w którym reprezentanci OYAMA Polskiej Federacji Karate zdobyli 4 medale w tym: 3 złote i 1 srebrny. Anna KOŁODZIEJ-PLEWKA, Lubliniec, Dominik RZEPKA, Kraków-Oyama i Marcin NOWOSIELSKI, Jelenia Góra wywalczyli I miejsca a Łukasz ŁUCZYŃSKI, Kozienice - II miejsce.
W Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF we Wrocławiu, odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji knockdown pod patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia - Pana Rafała Dutkiewicza i Prezesa OYAMA Polskiej Federacji Karate- Shihan Jana Dyducha. Zawody zorganizował Wrocławski Klub Karate Oyama DRAGON z Sensei Sebastianem Mielcarkiem 2 dan na czele.
W Oświęcimiu, w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 odbyły się XI Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji semi-knockdown pod patronatem Starosty Powiatowego- Pana Józefa Kały, Prezydenta Miasta Oświęcimia- Pana Janusza Marszałka i Prezesa OYAMA Polskiej Federacji Karate- Shihan Jana Dyducha.
W Łasku odbyły się XIV Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kata pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate, w których wystartowało 181 zawodników z 28 klubów. Organizatorami Mistrzostw byli: Łaski Klub Sztuk Walki Oyama Karate, Miasto Łask i Powiat Łaski.
Dnia 19 kwietnia br., w Cottbus, w Niemczech, odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Brandenburgii w Oyama Karate, Cottbus`2008 w konkurencji semi-knockdown. Organizatorem tych szczególnych zawodów, promujących styl Oyama karate w Niemczech, był Klub Doitsu-Budo-Kwai e.V. Cottbus oraz Sensei Andrzej Tomiałowicz 3 dan - reprezentant krajowy OYAMA IKF.
Krystian Krygier zdobył srebrny medal w konkurencji full-contact /K-1/ w V Mistrzostwach Świata Kempo, w Faro w Portugalii. Nasz reprezentant wystartował w zawodach z udziałem ponad 450 zawodników z 28 państw i 5 kontynentów.
Świetnie spisali się reprezentanci OYAMA PFK w XVIII Otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushin IBK w Hadze, którzy zdobyli 5 medali w tym: aż 4 złote i 1 brązowy !.
W Koninie, w hali MOSiR, odbyły się Mistrzostwa Polski PFK w Full Contact Karate, zorganizowane przez Koniński Klub Sztuk Walki z Sensei Stanisławem Kamockim 1 dan na czele. W zawodach tych wystartowało 47 zawodników i zawodniczek z 18 klubów OYAMA Karate.